Blog > Komentarze do wpisu

Muzeum Obrony Wybrzeża (MOW) na Helu - autor Sylwia Kanka

Hel, któż go nie zna ale czy od tej strony znacie? Zapraszam do piczytania opisu kolejnej wycieczki z Pomorza.

Muzeum Obrony Wybrzeża (MOW) 
http://helmuzeum.pl/

"Zajmuje dwa największe obiekty na terenie dawnego Rejonu Umocnionego Hel - symbolu nieugiętej obrony przed niemiecką agresją. Są to pozostałości monstrualnej baterii niemieckiej 406 mm."

Coś wspaniałego dla osób interesujących się bronią, wojskiem i przede wszystkim historią. My spędziliśmy tam kilka godzin. Wędrówka ciasnymi korytarzami, zwiedzanie pokojów oficerów, sanitariuszy… Niezapomniana przygoda. Pod koniec zwiedzania wejście na samą górę, gdzie kiedyś znajdowała się wyrzutnia o monstrualnych rozmiarach ! To trzeba zobaczyć żeby wyobraźnia ogarnęła to działo.


Dodatkowo wiele atrakcji: kolejka wąskotorowa, motocykle z epoki, czołgi, schrony. Nawet dwuletnie dziecko nie będzie się tam nudzić, a mój mąż… No cóż… Wracamy tam przynajmniej raz w roku :)

Autor tekstu i zdjęć Sylwia Kanka.

Dziękujemy bardzo za udostepnienie kolejnego ciekawego miejsca, oglądając zdjęcia widac, że cala rodzina może się tam świetnie bawić i poznać nie co historii. Dzieci z całą pewnością będą zaineresowane a zwłaszcza chłopcy. Kochani z powodu ograniczen nie wkleiłam wszystkich zdjęć, pozostałe są dostępne tutaj https://www.facebook.com/Wedrowniczka12bloxpl . Zapraszam do odwiedzenia naszej strony na FB. Dobrej nocki.

poniedziałek, 16 lipca 2012, wedrowniczka12

Polecane wpisy

  • Mrówkoraj

    Czy to dziwna nazwa? Może, ale nie dla osób które znalazły raj w miejscowości Mrówki:))i Raj? Może, zbyt dużo powiedziane ale na pewno miejsce w którym odpoczni

  • Babylandia

    Razem z Babylandią tworzymy mapę miejsc Polski które warto odwiedzić. Dziękuję Wszystkim rodzicom wspołpracującym z Wedrowniczka12.blox.pl za aktywny udział w t

  • Biskupin - Wenecja

    W ponury, pochmurny dzień będąc nad jeziorem rodzina wędrowniczki wzięła mapę w rękę i stwierdziliśmy- jedziemy na wycieczkę, padło na Biskupin – Wenecję.

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Turez Hotele