Blog > Komentarze do wpisu

Osada Turystyczna Czorsztyn - autor Sylwia Włodarska

Rodzice szukacie ciekawych miejsc? Oto nastepne do kolekcji od jednej z mam na naszej stronie FB. Zapraszam do poczytania, to znów kawałek historii dla naszych dzieci.

"Osada Turystyczna Czorsztyn w Kluszkowcach to unikalny kompleks obiektów z dawnych Maniów, Kluszkowiec i Czorsztyna, pochodzących z XIX i początku XX wieku,które zostały przeniesione przed zalaniem Jeziora Czorsztyńskiego.


Osada znajduje się na półwyspie Stylchyn,miejsce to zapewnia super widoki 


Na nowym miejscu zgromadzono 9 willi i pensjonatów uzdrowiskowych, 11 chałup wiejskich i 11 piwniczek ze spichlerzami. Wszystko jest podzielone na dwie części: turystyczno-rekreacyjną i skansen.


W pierwszej z nich, w dawnych willach uzdrowiskowych stworzono hotele, centrum konferencyjne ,restaurację .
W obrębie drugiej znajduje się muzeum etnograficzne stworzona z najcenniejszej zagrody - w której zachowało się pierwotne wyposażenie domowe i gospodarcze z 1909 roku,oraz uliczka malowniczych kamiennych piwniczek z drewnianymi spichlerzykami służących niegdyś do przechowywania żywności.

Zapraszam.Sylwia Włodarska"

Autor zdjęć i opisu - Sylwia Włodarska

Dziękuję bardzo Sylwii w imieniu rodziców i swoim, uważam, że jest to miejsce warte zobaczenia. Kto tam był? Zapraszam do podzielenia się uwagami i do odwiedzenia naszej strony na FB https://www.facebook.com/Wedrowniczka12bloxpl.

niedziela, 22 lipca 2012, wedrowniczka12

Polecane wpisy

  • Mrówkoraj

    Czy to dziwna nazwa? Może, ale nie dla osób które znalazły raj w miejscowości Mrówki:))i Raj? Może, zbyt dużo powiedziane ale na pewno miejsce w którym odpoczni

  • Babylandia

    Razem z Babylandią tworzymy mapę miejsc Polski które warto odwiedzić. Dziękuję Wszystkim rodzicom wspołpracującym z Wedrowniczka12.blox.pl za aktywny udział w t

  • Biskupin - Wenecja

    W ponury, pochmurny dzień będąc nad jeziorem rodzina wędrowniczki wzięła mapę w rękę i stwierdziliśmy- jedziemy na wycieczkę, padło na Biskupin – Wenecję.

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Turez Hotele